Strona głównaSpawarki inwerterowe MMASPAWARKA INWERTEROWA MMA MAGNUM SNAKE 203 GDMS

SPAWARKA INWERTEROWA MMA MAGNUM SNAKE 203 GDMS

Netto: 576,42 zł
Brutto: 709,00 zł

Producent: MAGNUM
Waga:4.30 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Urządzenie inwerterowe SNAKE 203 marki MAGNUM jest lekkim, przenośnym źródłem energii. Urządzenie zasilane jest z sieci jednofazowej 230V, posiada maksymalny prąd spawania 200A. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych, nierdzewnych, żaroodpornych, miedzi, żeliwa.

Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 200 A/60%. 

Urządzenia oparte jest na zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz mniejsze zużycie energii. Urządzenie wyposażone jest w regulowaną funkcję HOT START, ARC FORCE, VRD. Dzięki temu zajarzanie łuku i prowadzenie elektrody jest niezwykłe łatwe, nawet dla spawaczy bez żadnego doświadczenia.

Funkcja ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem.
Funkcja HOT START - polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
Funkcja VRD (Voltage Reduction Device) - wyłącza ona zasilanie w ciągu milisekund po zakończeniu spawania i redukuje napięcie na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Ponowna próba rozpoczęcia spawania uruchamia urządzenie i pozwala zajarzyć łuk elektryczny. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi w szczególności w środowisku, w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem, np. środowisko gorące i zawilgocone.

Spawarka SNAKE 203 przeznaczona jest do pracy w warunkach stacjonarnych i terenowych, wykonywania wszelkiego rodzaju prac warsztatowych, naprawczych, budowlanych itp.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 230 [V] / 50 [Hz]
- Zabezpieczenie zasilania: 20 [A] klasa C/D
- Sprawność: 60%
- Prąd spawania MMA: 40 - 200 [A]
- Prąd spawania TIG LIFT: 10 - 200 [A]
- Średnica elektrody: 1,6 - 4,0 [mm]
- Napięcie biegu jałowego Uo: 64 [V]
- Napięcie biegu jałowego Uo/VRD: 16 [V]
- Chłodzenie: wentylator
- Klasa ochrony obudowy: IP21S
- Waga: 4,3 kg

ZESTAW ZAWIERA:
- Urządzenie SNAKE 203 GDMS,
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód masowy z zaciskiem,
- Instrukcje obsługi.