Strona głównaSpawarki inwerterowe TIG DCTIG SPAWARKA MAGNUM THF 208P DC BiLevel Smart Puls

TIG SPAWARKA MAGNUM THF 208P DC BiLevel Smart Puls

Producent: MAGNUM
Waga:6.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Okres  gwarancji: 

 • 24 miesiące zakup konsumencki (paragon)
 • 12 miesięcy zakup na firmę (faktura)

GWARANCJA PRODUCENTA - DOOR-TO-DOOR 

  Produkt objęty jest gwarancją producenta w systemie door-to-door. W przypadku awarii wystarczy, że zgłosisz ją nam lub bezpośrednio producentowi. Sprzęt zostanie odebrany przez kuriera w uzgodnionym miejscu i terminie. W przypadku napraw gwarancyjnych - przesyłka gratis. Szczegółowe warunki gwarancji, zawsze w karcie dostarczonej z produktem. 

  Urządzenia z serii THF marki Magnum są profesjonalnymi spawarkami inwerterowymi przeznaczonymi do ręcznego, elektrycznego spawania metodą TIG.

  Urządzeniami można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Przeznaczone są do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp.

  Urządzenia wyposażone są w „miękki” przejrzysty panel umożliwiający ustawienie wszystkich niezbędnych funkcji spawalniczych (prąd startu/wypełnienia krateru/spawania/bazy, czasy narastania i opadania prądu, wypływ gazu przed i po spawaniu, częstotliwość pulsu, balans, itd.). Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

  Urządzenie THF 208 P jest przeznaczone do spawania metodą TIG i MMA. Dla uzyskania maksymalnej wydajności oraz jakości wykonywanych spoin, wyposażona jest w

  szereg funkcji. Dla metody TIG są to:

  PULS – spawanie prądem o zmiennym natężeniu z określoną częstotliwością i regulacją balansu. Funkcja zalecana do spawania cienkich elementów.

  SMART PULS – spawanie prądem o zmiennym natężeniu z automatycznym doborem parametrów. Funkcja, która samoczynnie dobiera prąd bazowy Ib, częstotliwość pulsacji ora balans, w zależności od ustawionej górnej wartości prądu spawania Is. Funkcja zalecana do spawania cienkich elementów. Polecana profesjonalistom do szybkiego ustawienia spawarki, oraz mniej doświadczonym spawaczom mogącym mieć kłopoty z prawidłowym doborem parametrów.

  BiLEVEL - spawanie metodą TIG z możliwością przechodzenia pomiędzy dwoma różnymi wartościami prądu spawania, bez wygaszania łuku elektrycznego. Stanowi duże ułatwienie w przypadku wykonywania spoin ciągłych na materiale o zmiennej grubości, albo w ogóle w przypadkach, gdy spawacz potrzebuje „przeskoczyć” na większy lub mniejszy prąd spawania, bez wygaszania łuku i przerywania spawania.

  Zajarzanie łuku – zajarzenie łuku za pomocą bezdotykowej funkcji HF, która gwarantuje brak wtrąceń z elektrody wolframowej. Przełącz się na funkcję LiftTIG w przypadku zastosowań, w których funkcja HF jest niedopuszczalna

  PUNKT – spawanie punktowe z określeniem czasu spawania w punkcie.

  Dla metody MMA:

  VRD – funkcja obniżająca napięcie wyjściowe (na przewodach spawalniczych) do bezpiecznego poziomu, w przerwach pomiędzy spawaniami, gdy urządzenie pozostaje włączone. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie, przed przypadkowym porażeniem prądem elektrycznym, wychodzącym ze spawarki.

  HOT START – funkcja ułatwiająca inicjację łuku elektrycznego.

  ARC FORCE – funkcja ułatwiająca prowadzenie i utrzymanie łuku elektrycznego, zwłaszcza w przypadku materiałów i/lub elektrod trudno spawalnych np. materiałów skorodowanych, niedoczyszczonych, elektrod zasadowych, kwaśnych itp.

  • Prąd Spawania 200A
  • Sprawność 60%
  • Zasilanie 230V/50Hz
  • Zabezpieczenie zasilania 25A
  • Zabezpieczenie obudowy IP21S
  • Chłodzenie wentylator
  • Napięcie biegu jałowego 62V
  • Waga 6