Strona głównaSpawarki inwerterowe TIG DCTIG DC THF 201 PULS MAGNUM

TIG DC THF 201 PULS MAGNUM

Producent: MAGNUM
Waga:9.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

gwarancja 2 lata 

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA
ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Nie
CYFROWY PANEL Nie
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Nie
FAN STOP Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 20-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4,0
POST-GAZ [s] 0-15
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
POBÓR MOCY [kW] 5,6
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 65
STOPIEŃ OCHRONY IP21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 8,5
WYMIARY [mm] 390x155x240

MAGNUM THF 201 - TIG Z PULSEM DO STALI CZARNEJ I NIERDZEWNEJ

MAGNUM THF 201P : spawarka inwertorowa do spawania metoda TIG prądem stałym DC i elektrodą otuloną MMA. Spawarka pozwala na spawanie prądem maksymalnym 200A. Umożliwia uzyskanie 5mm przetopu i spawanie materiału do grubości 10mm.

MAGNUM THF 201 to sprawdzone urządzenie, dostępne już od kilku lat na rynku. Ze względu na swoją niezawodność i prostotę działania, zbiera same pozytywne opinie.Ten TIG polecany jest do prac montażowych, warsztatów, prac garażowych i innych z wykorzystaniem stali czarnej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM THF 201P
  • Uchwyt spawalniczy TIG SR - 26 - 4m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Zestaw części eksploatacyjnych uchwytu (korek długi i krótki, dysza ceramiczna x3, tulejka x2, łącznik)
  • Instrukcję obsługi w języku polskim

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 201 PULS

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

REGULACJA PARAMETRÓW TIG DC - przełącznik Puls, regulacja czau wypływu gazu po spawaniu oraz regulacja czasu opadania prądu.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

ARC FORCE - to funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę

ANTI STICK polega na odcięciu/zminimalizowaniu napięcia i prądu spawania w wypadku zwarcia elektrody z spawanym materiałem. ANTI STICK umożliwia spawaczowi łatwiejsze oderwanie elektrody.

TIG HF - jest to funkcja zapłonu łuku wysoką częstotliwością za pomocą wbudowanego jonizatora. Jest najwygodniejsza dla spawacza oraz umożliwia uzyskanie czystego początku spoiny. Należy jedynie uważać na niebezpieczeństwo zakłócenia pracy urządzeń elektronicznych w pobliżu miejsca spawania.

HOT START  jest to chwilowe zwiększenie prądu spawania celem ułatwienia zajarzenia łuku elektrycznego oraz wstępnego podgrzania materiału spawanego