Strona głównaSpawarki inwerterowe MMASPAWARKA INWERTEROWA MMA MAGNUM SNAKE 250 IGBT

SPAWARKA INWERTEROWA MMA MAGNUM SNAKE 250 IGBT

Netto: 772,36 zł
Brutto: 950,00 zł
Producent: MAGNUM
Waga:5.60 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Urządzenie inwerterowe SNAKE 250 IGBT marki MAGNUM jest lekkim, przenośnym źródłem energii. Urządzenie zasilane jest z sieci trójfazowej 400V , posiada maksymalny prąd spawania 250A. Charakteryzuje się dużą sprawnością 250 A/60% oraz znakomitą charakterystyką łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.
Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych, nierdzewnych, żaroodpornych, miedzi, żeliwa. 

Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o najnowszą technologie wykorzystującą tranzystory IGBT, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz mniejsze zużycie energii.

Urządzenie SNAKE 250 IGBT wyposażone jest w funkcję HOT START i VRD (nie regulowane ) oraz w funkcję ARC FORCE. Dzięki temu zajarzanie łuku i prowadzenie elektrody jest niezwykłe łatwe, nawet dla spawaczy bez żadnego doświadczenia.

Funkcja ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem.
Funkcja HOT START - polegającą na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku, Zapobiega to zjawisku "przyklejania się " elektrody w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
Funkcja VRD (Voltage Reduction Device) - wyłącza ona zasilanie w ciągu milisekund po zakończeniu spawania i redukuje napięcie na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Ponowna próba rozpoczęcia spawania uruchamia urządzenie i pozwala zajarzyć łuk elektryczny. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi w szczególności w środowisku, w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem, np. środowisko gorące i zawilgocone.

Spawarka SNAKE 250 IGBT przeznaczona jest do pracy w warunkach stacjonarnych i terenowych, wykonywania wszelkiego rodzaju prac warsztatowych, naprawczych, budowlanych itp.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 400 [V] / 50 [Hz]
- Prąd spawania: 20 - 250 [A]
- Napięcie biegu jałowego Uo: 85 [V]
- Napięcie biegu jałowego Uo/VRD: 22 [V]
- Zabezpieczenie zasilania: 16 [A] klasa C/D
- Średnice elektrod: 1,6 - 5,0 [mm]
- Sprawność: 60%
- Chłodzenie: wentylator,
- Klasa ochrony obudowy: IP21S
- Waga: 5,6 [kg]

ZESTAW ZAWIERA:
- Kompletne urządzenie SNAKE 250 IGBT,
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód masowy z zaciskiem,
- Instrukcję obsługi.