Strona głównaSpawarki inwerterowe TIG AC/DCSPAWARKA INWERTEROWA MAGNUM TIG THF500P+CHŁODNICA

SPAWARKA INWERTEROWA MAGNUM TIG THF500P+CHŁODNICA

Netto: 14 087,81 zł
Brutto: 17 328,00 zł

Producent: MAGNUM
Waga:60.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Spawarka inwerterowa MAGNUM TIG THF 500 AC/DC z chłodnicą i podwoziem jezdnym

Urządzenie THF 500P AC/DC marki MAGNUM jest profesjonalną, przemysłową spawarką inwertorową przeznaczoną do spawania metodą TIG i MMA. UrządzenieTHF zapewnia doskonałą wydajność w spawaniu aluminium i jego stopów, stali niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych, tytanu oraz innych  spawalnych metali i stopów.

Spawarka THF 500P AC/DC zasilana jest z sieci trójfazowej 400V, o znamionowym prądzie spawania 510A. Kompaktowa stabilna konstrukcja urządzenia pozwala zamontować butle z gazem na podwoziu spawarki. Urządzenie charakteryzuje 100% cykl pracy prądem 378A co pozwala na wykorzystanie go w różnych segmentach przemysłu. 

Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o tranzystory IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Wysoka jakość użytych podzespołów gwarantują długie i bezawaryjne użytkowanie.

System sterowania pozwala uzyskać optymalne parametry spawania z wykorzystaniem pulsacji prądu DC oraz AC, płynnej regulacji częstotliwości, balansu oraz funkcji Hot Start w AC. Dodatkowym atutem jest możliwość zapisania wszystkich parametrów spawania w 5 indywidualnych programach. Puls AC i DC – niezbędna funkcja do kontroli ilości wprowadzonego ciepła, szczególnie przy spawaniu materiałów cienkich. Używanie impulsu, zwiększa stabilność jarzenia się łuku oraz kontrolę jeziorka spawalniczego umożliwiając szybsze spawanie przy mniejszym odkształceniu elementów konstrukcyjnych.

Urządzenie wyposażone jest w chłodnice cieczy przeznaczoną do wytworzenia obiegu zamkniętego i chłodzeniu cieczą uchwytu spawalniczego TIG, zapobiegając jego przegrzaniu.

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 400 [V], 50 [Hz],
- Wymagane zabezpieczenie: 25 [A] (typ C)
- Pobór mocy max.: 8,9 [kVA]
- Napięcie biegu jałowego Uo: 74 [V]
- Sprawność: 60 [%]
- Zakres regulacji prądu dla TIG DC: 10 - 510 [A]
- Zakres regulacji prądu dla TIG AC: 20 - 510 [A]
- Zakres regulacji prądu dla MMA 10 - 410 [A]
- Klasa ochrony obudowy: IP21S

ZESTAW ZAWIERA:
- Urządzenie THF 500 z chłodnicą, 
- Przewód roboczy TIG chłodzony cieczą,
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód masowy z zaciskiem,
- Instrukcja obsługi.

Zobacz film o produkcie na YouTube!
https://www.youtube.com/watch?v=saia002iKhc