Glebogryzarka spalinowa  z napędem DEMON ® PRO
Szybki podgląd
Netto: 2 275,61 zł 2 186,99 zł
Brutto: 2 799,00 zł 2 690,00 zł
Strona głównaSpawarki inwerterowe MMAspawarka 315 z okablowaniem wysyłka gw. 2 lata

spawarka 315 z okablowaniem wysyłka gw. 2 lata

Netto: 129,27 zł
Brutto: 159,00 zł
Producent: POWERMAT
Waga:3.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

gwarancja 2 lata - wysyłka - hurtownia

Dane techniczne
Metoda spawania: MMA
Zasilanie: 230 V / 50 Hz
Pobór mocy: 6,7 kVA
Zakres prądu spawania: 20 - 315 [A]
Prąd spawania, cykl pracy w 100%: 230 A
Prąd spawania, cykl pracy 60%: 315 A
Znamionowy cykl pracy: 60 %
Średnica drutu elektrody: 1,6 - 4 mm
Klasa izolacji: F
Stopień ochrony: IP21S
Długość kabla zasilającego: 185 cm
Waga urządzenia: 1,95 kg
Model PM-MMAT-300L jest spawarką inwertorową, której konstrukcja bazuje na wydajnych tranzystorach IGBT. Wyposażona jest w czytelny wyświetlacz LCD wskazujący aktualny prąd spawania ustawiany przyciskami.

Spawarka wyposażona jest w wentylator chłodzący układy elektroniczne oraz pozostałe komponenty, a także czujnik termiczny zabezpieczający urządzenie przed przegrzaniem.

Zawartość zestawu
Spawarka POWERMAT
Przewód masowy (195 cm)
Przewód spawalniczy (188 cm)
Maska spawalnicza
Młotek ze szczotką
Oryginalne opakowanie
Instrukcja obsługi w języku polskim

Właściwości urządzenia PM-IMG-315L
Wbudowane automatyczne funkcje ułatwiające pracę:

HOT START nazywany popularnie gorącym startem umożliwia poprzez chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. HOT START działa w momencie zajarzenia łuku i ma na celu zapobieganiu przyklejenia elektrody do materiału. Jest dużym ułatwieniem podczas zapalania elektrody.

ANTI STICK odcina/minimalizuje napięcie i prąd spawania w wypadku zwarcia elektrody ze spawanym materiałem. ANTI STICK umożliwia spawaczowi łatwiejsze oderwanie elektrody.

ARC FORCE stabilizuje łuk niezależnie od jego długości. Zmniejszając wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększając wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy największej wartość dla funkcji ARC FORCE możliwe jest "wciśnięcie elektrody w jeziorko roztopionego metalu i przepalenie materiału na wskroś. Ten model posiada automatyczną regulację ARC FORCE.

VRD to system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Funkcja VRD włącza i wyłącza zasilanie spawania, kiedy zmierzony w trakcie pracy opór elektryczny pomiędzy elektrodą a elementem spawanym wyniesie odpowiedni poziom. W momencie, gdy urządzenie nie pracuje, VRD automatycznie redukuje napięcie obwodu wtórnego między końcówkami spawalniczymi ze 105 V do 14-24 V (trwa to kilka milisekund).