...jest pusty
RABATY na urządzenia MAGNUM do 20 %
Strona głównaSpawarki inwerterowe MMASPAWARKA 200 E VDI ECO INWERTOROWA MMA DC + WALIZKA PATON gw.5 lat darmowa wysyłka

SPAWARKA 200 E VDI ECO INWERTOROWA MMA DC + WALIZKA PATON gw.5 lat darmowa wysyłka

Producent: PATON
Waga:4.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

PRZYŁBICA AUTOMATYCZNA GRATISSS !darmowa dostawa


DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA Z GWARANCJĄ 5 LAT- fv i paragon

Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door

Największy wybór sprzętu spawalniczego i pneumatyki w Polsce - najniższe ceny , fachowe doradztwo , ponad 20 letnie doświadczenie w branży.


Zakład Wyposażenia Spawalniczego
Instytutu Elektrycznego Spawania 
im. E.O. Patona przedstawia

Spawarka inwertorowa PATON™ VDI-200E przeznaczona jest do ręcznego spawania łukowego metodą MMA z wykorzystaniem prądu stałego (DC).
Spawarka serii ECO została zaprojektowana dla użytkowników, którzy wymagają funkcjonalnego urządzenia zwartej budowy, o jego pełnym prądzie znamionowym wynoszącym 200А.

ZALETY:

 • Hot-Start
 • Arc-Force
 • Antistick
 • 5 LAT GWARANCJI
 • DARMOWA DOSTAWA
 • ODPORNOŚĆ NA SPADKI NAPIĘCIA
ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka inwertorowa PATON VDI 200 ECO DC
 • Uchwyt elektrodowy 3m
 • Uchwyt masowy 3m
 • Profesjonalna walizka transportowa
 • Pasek do przenoszenia
 • Instrukcja obsługi PL

Jeśli chodzi o wielkość, seria ta przeznaczona jest dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy wymagają inteligentnego kompromisu pomiędzy mobilnością i funkcjonalnością maszyny, przy prądzie nominalnym, z obciążeniem pracy wynoszącym nie mniej niż 40%, które jest bardziej niż wystarczające dla większości robót wykonywanych w gospodarstwie domowym (budynki gospodarstw rolnych, domki wiejskie itd.). Takie maszyny mają programowane sterowanie prądem.
Spawarki tej serii są łatwe w użyciu, ponieważ wszystkie współczesne funkcje dodatkowe ustawione są na optymalnych poziomach do wykonywania typowych robót spawalniczych.

Wszystkie modele spawarek MMA produkcji PATON™ zawierają układ ochrony przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem.

Dzięki zwiększeniu częstotliwości napięcia wejściowego, którym zasilany jest transformator jest on kilkukrotnie mniejszy, dlatego spawarka posiada kilka razy mniejszą masę i wymiary przy tych samych parametrach wyjściowych w porównaniu z innymi spawarkami o podobnej charakterystyce.

Główne zalety PATON™:

Wysoka jakość spoin i bezpieczeństwo źródła zapewnione są przez dodatkowe funkcje działające w trybie automatycznym:

Gorący rozruch(Hot-Start)– zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Gorącego rozruchu” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

Siła łuku elektrycznego”(Arc-Force) – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest nawet bardziej udoskonalona.

Anty-przywieranie”(Anti-Stick) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca działanie.

W porównaniu z maszynami inwertorowymi innych producentów, produkt ten, wynaleziony przez projektantów Zakładu Wyposażenia Spawalniczego E.O. Paton, posiada następujące zalety dla użytkowników z rynku sprzętu gospodarstwa domowego:

 • Ochrona przed skokami napięcia.
 • Pomimo ochrony przed skokami napięcia elektrycznego zainstalowany jest układ stabilizacji pracy przy większych długoterminowych różnicach napięcia w jednofazowej sieci elektroenergetycznej od 170 V do 260 V.
 • Dostosowane do standardowej sieci elektrycznej. Ze względu na wysoką sprawność spawarki zapewnia dwa razy mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną w porównaniu do tradycyjnych źródeł.
 • Wygoda pracy ze względu na długi czas obciążenia na nominalnym natężeniu prądu spawania, co umożliwia komfortowe spawanie elektrodami Ф3 mm przy ich prądzie znamionowym.
 • Zwiększona niezawodność w warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysoką wilgotnością dzięki chronionej elektronice solidną konstrukcją.
 • Wszystkie elementy elektroniczne spawarki są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.
 • Płynna regulacja prądu spawania.
 • Udoskonalona stabilność jarzenia łuku elektrycznego.
 • Niezawodność dzięki wykorzystaniu najnowszej zaawansowanej technologii IGBT.

Warto podkreślić: parametry spawania w pełni odpowiadają realnym parametrom roboczym spawarki, co określa się wykorzystaniem podzespołów elektronicznych wysokiej jakości z dokładną kontrolą na każdym etapie produkcji.

Napięcie zasilania 50/60 Hz, V 230
Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci, A 25
Nominalne natężenie prądu spawania, A 200
Maksymalne natężenie prądu spawania, A 240
Cykl pracy, % 40% przy 200А 100% przy 126A
Przedziały zmian napięcia zasilania, V 170 – 260
Przedziały regulacji prądu spawania, A 25 – 200
Funkcja Gorący start "Hot-Start" Automatyczna
Funkcja Ciśnienie łuku "Arc-Force" Automatyczna
Funkcja Anty-przywieranie "Anti-Stick" Automatyczna
Napięcie biegu jałowego, V do 80
Napięcie zajarzenia łuku, V 110
Nominalny pobór mocy, kVA 5,5
Maksymalny pobór mocy, kVA 6,9
Efektywność́ energetyczna, % 90
Chłodzenie Wymuszone
Zakres temperatur roboczych –25 … +45 ºС
Wymiary (długość, szerokość, wysokość), mm: 270 х 110 х 200
Waga, kg 3,95
Stopień ochrony* IP21