...jest pusty
RABATY na urządzenia MAGNUM do 20 %
Strona głównaPrzecinarki plazmowePrzecinarka plazmowa 50 A POWERMAT PROMOCJA !!!

Przecinarka plazmowa 50 A POWERMAT PROMOCJA !!!

Netto: 642,28 zł
Brutto: 790,00 zł
Producent: POWERMAT
Waga:9.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

gwarancja 2 lata - wysyłka

DANE TECHNICZNE:
Model: PM-PP-50L
Zasilanie: 230 V / 50 Hz
Napięcie jałowe: 230 V
Pobór mocy: do 6,5 kVA
Typ: Przecinarka plazmowa
Rodzaj zapłonu: HF (Bezstykowy)
Głębokość cięcia rozdzielającego: 15 mm
Głębokość cięcia jakościowego: 10 mm
Zakres prądu cięcia: 20 - 50 [A]
Zakres napięć roboczych: 88-100 [V]
Prąd cięcia przy cyklu pracy 100%: 39 A
Znamionowy cykl pracy: 60%
Wymagane ciśnienie powietrza: 3,5 - 5 [bar]
Zapotrzebowanie na powietrze: 120 l/min
Technologia: IGBT
Wymiary przecinarki: 46x15x30 [cm]
Waga netto: 5,9 kg
Waga brutto: 9kg
WYPOSAŻENIE:
przecinarka
oryginalne opakowanie
instrukcja w języku polskim
przewód masowy - 200cm
uchwyt do cięcia plazmą - 405cm
przewód do gazu - 200cm
montowalny reduktor ciśnienia z manometrem
MONTOWALNY REDUKTOR KONTROLI CIŚNIENIA
Reduktor ciśnienia z odwadniaczem oraz manometrem pozwala na dobranie odpowiedniego ciśnienia gazu.

BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU
Uchwyt przecinarki wyposażony jest w dodatkowy przewód do bezstykowego wykonywania zapalenia w trybie HF (High Frequency).

Przecinarka plazmowa Powermat PM-PP-50L umożliwia przecinanie materiałów przewodzących prąd elektryczny, takich jak stale niestopowe, stopowe, szlachetne, aluminium, miedź, nikiel, czy żeliwo. Urządzenie wykonane w technologii IGBT. Technologia ta jak żadna inna zapewnia najwyższą wydajność. W porównaniu do ilości pobranego prądu otrzymujemy ponad proporcjonalną ilość mocy. Prąd cięcia jest bardzo stabilny, co gwarantuje wysoką jakość cięcia. Dzięki technologii IGBT urządzenie jest lekkie i kompaktowe. Umożliwia cięcie prądem o wartości do 50 amper, w 60 procentowym cyklu pracy, co pozwala na przecinanie materiałów o grubość nawet do 12mm.

Dodatkowo urządzenie inicjuje łuk w trybie HF (Zapłon wysokiej częstotliwości) - pojęcie określa bezstykowe zainicjowanie łuku elektrycznego z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości, co umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego.

Zaletą cięcia plazmą z wykorzystaniem sprężonego powietrza jest możliwość cięcia z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej jakości powierzchni cięcia. Możliwość cięcia bez nadpalania cienkich materiałów oraz niewielka szczelina cięcia to kolejne atuty cięcia plazmą. Nie jest wymagane zastosowanie drogiego gazu. Zastosowanie normalnego sprężonego powietrza oraz łatwa obsługa gwarantuje bezproblemowe użytkowanie na obszarach konstrukcji karoserii, zbiorników, konstrukcji stalowych, ogrzewania, klimatyzacji jak również na obszarze urządzeń sanitarnych i innych instalacji.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu uchwytowi cięcie plazmą jest dokładne i niemęczące dla operatora. Dodatkowo przewody spawalnicze połączone z uchwytem osłonięte są specjalnym oplotem chroniącym je przed czynnikami zewnętrznymi, jak również ułatwiającym ich organizację podczas pracy. Wygodny i czytelny panel sterujący urządzenia pozwala na obsługę nawet z założonymi rękawicami spawalniczymi.

Atutem przecinarki jest jej mobilność. Niewielka waga wraz z kompaktowymi wymiarami, wygodnym - stabilnym uchwytem do przenoszenia zwiększa w znacznym stopniu wygodę pracy.

Urządzenie chłodzone jest za pomocą wentylatora wysokoobrotowego. Wyłącznik termiczny odłączy urządzenie w przypadku przekroczenia dopuszczalnego cyklu pracy dla danego prądu spawania, zapobiega to przegrzaniu się przecinarki.