Strona głównaMIGOMATY INWERTEROWE MIG/MAGPÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG/MAG 350 MMA IGBT MAGNUM

PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG/MAG 350 MMA IGBT MAGNUM

Netto: 2 682,11 zł
Brutto: 3 299,00 zł

Producent: MAGNUM
Waga:53.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Urządzenie MAGNUM MIG 350 MMA IGBT to profesjonalny półautomat spawalniczy zasilany z sieci trójfazowej 400V o maksymalnym prądzie spawania 350A. Urządzenie umożliwia spawanie łukowe topliwym drutem elektrodowym MIG/MAG, drutem samo-osłonowym FCAW (należy zmienić biegunowość w spawarce: minus (-) na uchwycie spawalniczym, plus (+) na masie!), oraz metodą MMA z wykorzystaniem elektrod otulonych (rutylowych, zasadowych, kwaśnych).

Przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp.
Oferowany półautomat wykonany jest w technologii inwerterowej, wyposażony w cyfrowy wyświetlacz prądu i napięcia spawania.

Urządzenie MIG 350 MMA IGBT posiada możliwość regulacji indukcyjność, która optymalizuje charakterystykę dynamiczną łuku w zależności od grubości spawanego materiału. Wartość indukcyjności wpływa na kształt spoiny, jej szerokość, głębokość wtopienia oraz ilość rozprysków.
Półautomat dedykowany jest do spawania stali niskowęglowej, niskostopowej, stali stopowych oraz aluminium i jego stopów.

Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o najnowszą technologie wykorzystującą tranzystory IGBT, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz wpłynęło znacząco na zmniejszenie zużycie energii. Wysoka jakość użytych podzespołów gwarantują długie i bezawaryjne użytkowanie.

Urządzenie posiada płynną regulacje parametrów spawania, wyposażone jest w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się. Spawarka wyposażona jest w profesjonalny 4-rolkowy podajnik drutu z gniazdem "euro złącze" co pozwala na podłączenie różnych typów uchwytów spawalniczych oraz wyjście na podgrzewacz gazu.

PARAMETRY SPAWANIA MIG/MAG:
- Prąd spawania MIG/MAG: 50 - 350 [A]
- Napięcie spawania MIG/MAG: 15 - 31 [V]

PARAMETRY SPAWANIA MMA:
- Maksymalny prąd spawania MMA: 280 [A]
- Napięcie biegu jałowego: 50 [V]

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 400 [V], 50/ [Hz],
- Wymagane zabezpieczenie: 25 [A] klasa C
- Pobór mocy max.: 12 [kVA]
- Sprawność: 60 [%]
- Średnica szpuli drutu: 300 [mm]
- Masa szpuli drutu: max: 15 [kg]
- Średnica drutu: 0,8/0,9/1,0/1,2 [mm]
- Klasa ochrony obudowy: IP21S
- Waga: 53 [kg]

ZESTAW ZAWIERA:
- Urządzenie MIG 350 IGBT,
- Uchwyt MIG/MAG,
- Uchwyt elektrody,
- Uchwyt masy,
- Instrukcję obsługi.