...jest pusty
RABATY na urządzenia MAGNUM do 20 %
Strona głównaMIGOMATY MIG MAGPÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG/MAG 315 MMA SYNERGIA MAGNUM

PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG/MAG 315 MMA SYNERGIA MAGNUM

Producent: MAGNUM
Waga:40.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Urządzenie MAGNUM MIG 315 MMA to profesjonalny półautomat spawalniczy zasilany z sieci trójfazowej 400V o maksymalnym prądzie spawania 315A. 

Źródło prądu zostało zbudowane w  technologii inwerterowej z wykorzystaniem tranzystorów IGBT, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz wpłynęło znacząco na zmniejszenie zużycie energii.

DOSTĘPNE TRYBT PRACY:
MIG - ustawienia manualne
MIG - ustawienia synergiczne
MMA - spawanie elektrodami otulonymi (rutylowe, zasadowe, kwaśne),
FCAW - spawanie drutem samo-osłonowym - (należy zmienić biegunowość w spawarce: minus (-) na uchwycie spawalniczym, plus (+) na masie!),
PUNKT - funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.

Przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp. 

Oferowany półautomat wykonany jest w technologii inwerterowej, wyposażony w cyfrowy wyświetlacz prądu i napięcia spawania oraz synergiczne sterowanie - funkcja ta automatycznie dobiera parametry spawania, podczas regulacji napięcia prędkość posuwu drutu dobierana jest automatycznie.

Urządzenie MIG 315 MMA posiada możliwość regulacji indukcyjność, która optymalizuje charakterystykę dynamiczną łuku w zależności od grubości spawanego materiału. Wartość indukcyjności wpływa na kształt spoiny, jej szerokość, głębokość wtopienia oraz ilość rozprysków. Półautomat dedykowany jest do spawania stali niskowęglowej, niskostopowej, stali stopowych oraz aluminium i jego stopów.

Urządzenie posiada płynną regulacje parametrów spawania, wyposażone jest w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się. Spawarka wyposażona jest w profesjonalny 4-rolkowy podajnik drutu z gniazdem "euro złącze" co pozwala na podłączenie różnych typów uchwytów spawalniczych oraz wyjście na podgrzewacz gazu.

PARAMETRY SPAWANIA MIG/MAG:
- Prąd spawania MIG/MAG: 40 - 315 [A]
- Napięcie spawania MIG/MAG: 16 - 29 [V]
- Napięcie biegu jałowego: 69 [V]

PARAMETRY SPAWANIA MMA:
- Prąd spawania MMA: 20 - 280 [A]
- Napięcie biegu jałowego: 69 [V]

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 400 [V], 50/60 [Hz],
- Wymagane zabezpieczenie: 20 [A] klasa C
- Sprawność: 60 [%]
- Maksymalna średnica szpuli drutu: 300 [mm]
- Średnica drutu: 0,8/1,0/1,2 [mm]
- Klasa ochrony obudowy: IP21S 
- Waga: 40 [kg]

ZESTAW ZAWIERA:
- Urządzenie MIG 315 MMA,
- Przewód roboczy MIG/MAG,
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód z zaciskiem masowym,
- Instrukcję obsługi.