ZESTAW ZAWIERA:
- Spawarka IDEAL TECNOMIG 205 LCD SYNERGIA
- Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 15 - 3m
- Uchwyt elektrodowy - 2m
- Uchwyt masowy - 2m
- Instrukcja obsługi w języku polskim
- Przyłbica spawalnicza MAGNUM 4 SENSORY
- Butla z mieszanką gazu Argon/CO2 lub dwutlenek węgla CO2 - 8l
- Butla z Argonem - 8l
- Reduktor butlowy Ar/CO2 MINI z dwoma manometrami
- Drut spawalniczy SG2 0,8 mm - 5 kg
- Drut spawalniczy AlMg - 0,45 kg
- Drut spawalniczy CUSI 0,8 mm LUTOSPAWANIE - 1 kg
- Drut spawalniczy nierdzewny - 1 kg
- Drut spawalniczy samoosłonowy - 0,45 kg
- Elektrody otulone - paczka 4,5 kg
- Rękawice do spawania
- Preparat antyodpryskowy SPAWMIX
- Rolka do Aluminium - 0,8-1,0 mm
- Wkład teflonowy - 3m
- Wężyk do podłączenia gazu
- Kątownik magnetyczny - 2 szt.
- Dysze gazowe - 4 szt.
- łączniki prądowe - 2 szt.
- końcówki prądowe - 10 szt.
IDEAL TECNOMIG 205 jest to profesjonalna spawarka w pełnym sterowaniem synergicznym. Doskonały wybór dla użytkowników szukających wszechstronnego urządzenia. Model 205 pozwala na jakościowe spawanie materiałów grubości poniżej 1 mm aż do przekrojów rzędu 8 mm. Urządzenie świetnie sprawdza się w lutospawaniu blach ocynkowanych, łączeniu stali nierdzewnej, a także w procesie spawania stali węglowej, niskostopowej oraz aluminium.
Kompaktowe wymiary i solidna konstrukcja umożliwiają bezproblemowy transport migomatu. W urządzeniu zastosowano wysokiej klasy podajnik wykonany z odlewu aluminium, pozwalający na precyzyjne i stabilne podawanie drutu spawalniczego. Znamionowy Prąd spawania modelu 205 to 200A w cyklu 60%.
Największą zaletą tego typu spawarki jest szybki i automatyczny dobór parametrów spawania dzięki wbudowanym programom. Po podaniu podstawowych parametrów tj. rodzaju materiału, jego grubości i średnicy drutu Ideal 205 samoczynnie dobierze optymalne parametry. Aby skorygować wartości według własnych preferencji wystarczy doregulować spawarkę jednym pokrętłem. Wyświetlacz pokazuje wpływ zmiany parametrów spawania na kształt lica spoiny.
Spawarki Synergiczne to doskonały wybór pozwalający spawać każdy materiał bardzo precyzyjnie, bez zbędnego tracenia czasu na dobór odpowiednich parametrów.
IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.
2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.
REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.
LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.
FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.
SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.
BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.
ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów cienkich o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukowana jest ilość ciepła przekazywanego do materiału redukując ryzyko odkształcenia się materiału.
Spawarka pozwala także na spawanie metoda TIG LIFT za pomocą uchwytu TIG typu SR17 wtyk 35/50 widocznego na zdjęciu obok. Zajarzenie łuku odbywa się stykowo metodą LIFT, a sterowanie gazem odbywa się poprzez zawór w rękojeści uchwytu.
Polska
Mokronos Dolny
ul.Parkowa 17 B
55-080
badek@badek.pl
71 723 02 21
Polska
Mokronos Dolny
ul.Parkowa 17 B
55-080
badek@badek.pl
71 723 02 21