Strona głównaMIGOMATY INWERTEROWE MIG/MAGMIGOMAT MIG MAG PSI 160 S PULS TIG MMA PATON

MIGOMAT MIG MAG PSI 160 S PULS TIG MMA PATON

Producent: PATON
Waga:20.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

PRZYŁBICA AUTOMATYCZNA GRATISSS !5 LAT GWARANCJI
DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA
PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON


OPIS URZĄDZENIA

Spawarka inwertorowa Paton 160 S PSI jest to sterowany cyfrowo migomaty o uniwersalnym zastosowaniu. Umożliwia spawanie metodą MIG-MAG, MMA oraz TIG DC. Model 160 S PSI jest to wysokiej klasy spawarka oferująca możliwość spawania prądem pulsacyjnym we wszystkich metodach spawania. Urządzenie charakteryzuje się nominalnym prądem spawania 200 A w cyklu 45%.

Inwertor Paton 160 S oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje feruje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

 

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model  160 S jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W modelu 160 S zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Należą do nich uszczelniony i bezawaryjny podajnik drutu, złącze scalone typu KZ-2 EURO oraz wbudowany moduł stabilizacji napięcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieszablonowe rozwiązania szczególnie dla tej klasy urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności poprzez przeniesienie układu elektronicznego do oddzielnej komory ponadto zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.       

 

SKŁAD ZESTAWU

 • Spawarka PATON PSI 160 S z kablem zasilającym 3m
 • Uchwyt spawalniczy do wyboru  MB15 3 lub 4m 
 • Przewód masowy 3m
 • Uchwyt do przenoszenia
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

 

Dane techniczne:

 • zakres prądowy [A]:  0-180
 • obciążalność w CO2/ArCO2 [A]: 180/150
 • cykl pracy [%]: 60
 • średnica drutu Ø [mm]: 0,6-1,0

 

Dane techniczne:

 • zakres prądowy [A]:  0-180
 • obciążalność w CO2/ArCO2 [A]: 180/150
 • cykl pracy [%]: 60
 • średnica drutu Ø [mm]: 0,6-1,0

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 160 S PSI umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG DC znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, liniach technologicznych, warsztatach usługowych. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W pewnym zakresie znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium, magnezu i ich stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

 

ZALETY SPAWARKI - PATON 160 S PSI

 

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.