...jest pusty
RABATY na urządzenia MAGNUM do 20 %
Strona głównaMIGOMATY MIGMAGMIGOMAT MIG 212 PULS SYNERGIA MAGNUM

MIGOMAT MIG 212 PULS SYNERGIA MAGNUM

Producent: MAGNUM
Waga:13.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

CENA PROMOCYJNA !!! 

GWARANCJA 2 LATA 

FILM POKAZOWY :


https://www.youtube.com/watch?v=Pqt4iUJlJGUMIG 212 PULS SYNERGIA marki MAGNUM to zaawansowane technologicznie, urządzenie
spawalnicze do spawania metodą MIG-MAG, MMA i LUTOSPAWANIA .
Przeznaczone do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowych, niskostopowych, stali
nisko i wysoko stopowych, aluminium i jego stopów, miedzi i jej stopów, lutospawania itp.
MIG 212 PULS SYNERGIA przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w
warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, przemyśle motoryzacyjnym, fabrykach itp.
Urządzenie jest dedykowane profesjonalistom, wymagającym spełnienia najwyższych
standardów, dla urządzeń spawalniczych.
Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń
elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających
zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca
się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania,
zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.
Urządzenie MIG 212 PULS SYNERGIA posiada niespotykaną w tej klasie urządzeń funkcję
PULS oraz synergiczny program do spawania stopów aluminium.
Konstrukcja i oprogramowanie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu
wszelkich spawalnych materiałów, wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, stopów miedzi i
aluminium.
Jest szczególnie polecany do łączenia elementów cienkościennych.
MMA – spawanie metodą MMA.
MIG – spawanie metodą MIG-MAG z ustawieniami
ręcznymi (MANUAL).
Al-Mg5 – spawanie metodą MIG w trybie synergicznym
stopów aluminium z magnezem, drutem o średnicy 0.8 lub
1.0 mm.
Al-Si5 – spawanie metodą MIG w trybie synergicznym
stopów aluminium z krzemem, drutem o średnicy 1.0 mm.
INOX – spawanie stali nierdzewnych i kwasoodpornych w
trybie synergicznym, drutem o średnicy 0.8 mm.
SG2 – spawanie stali „czarnej” w trybie synergicznym,
drutem o średnicy 0.8 mm.
Cu-Si3 – spawanie miedzi i lutospawanie w trybie
synergicznym, drutem o średnicy 0.8 mm.Zasilanie 230V/50Hz
Prąd Spawania 200A
Sprawność 60%
Prąd spawania MMA 10-130A
Prąd spawania MIG/MAG 10-200A
Funkcja MMA TAK
Funkcja PULS TAK
Funkcja SYNERGIA TAK
Funkcja HOT START TAK
Funkcja ARC FORCE TAK
Funkcja TIG LIFT Tak
Spawanie bez gazu Tak
Stosowane masy szpul 1-5kg
Średnica drutu 0.6/0.8/1.0
Zabezpieczenie obudowy IP21S
Zabezpieczenie zasilania 20A
Chłodzenie wentylator
Napięcie biegu jałowego 64VPraktyczne rady w doborze urządzeń MIG i uzasadnienie zastosowania dodatkowych funkcji: SYNERGIA i PULS.
 Ogólnie wszystkim jest wiadome że podstawowe urządzenia MIG ( transformatorowe jak i inverterowe) mogą spawać stal: stal zwykłą nierdzewną i aluminium w prostym wykonaniu spoiny bez szczególnych wymogów, ale z zapewnieniem że spoina połączy właściwie materiał. O grubości łączonego materiału decyduje amperaż (moc) urządzenia a o właściwej spoinie odpowiednio dobrany posuw drutu.Każdy doświadczony spawacz potrafi odpowiedni ustawić moc urządzenia do grubości spawanego materiału i tak dobrać posuw drutu,aby spoina była poprawna, bez względu na to czy spawa zwykłą stal, stal nierdzewną czy aluminium. 

Zasada ogólna jest taka że: Czym materiał spawany grubszy, tym prąd spawania musi być większy ,zwiększając przy tym optymalnie posuw drutu oraz jego średnicę. Uzyskanie właściwej spoiny w spawaniu cienkich materiałów wymaga zmniejszenia średnicy drutu w podajniku nawet do 0,6mm.              Pytanie: Co to jest funkcja synergii w MIG i czy jest ona ważna? 

Synergia ,to dodany do urządzenia MIG nieskomplikowany ,stały program, który tylko automatycznie dobiera posuw drutu do nastawionego amperażu urządzenia (nic więcej!) . Aby precyzyjniej działał ten program czasami dodawana jest możliwość wyboru średnicy drutu (nie w wszystkich urządzeniach). 

Doświadczony spawacz który spawa długo te same detale, powie wam że ta funkcja nie jest konieczna ,ponieważ ustawi tylko raz właściwy posuw drutu do amperażu i będzie miał taką sama spoinę jaką inny spawacz uzyska na urządzeniu MIG z funkcja synergia. 
Niedoświadczony spawacz albo spawacz który spawa często różne materiały o różnej grubości, będzie preferował MIG z synergią, ponieważ nie będzie musiał tracić czasu na ustawienie właściwego posuwu drutu do aktualnie nastawionej mocy urządzenia, a spoina będzie dużo ładniejsza i lepsza .              Pytanie: Czy urządzenia MIG z funkcją synergia spawają także aluminium i wykonują lutospawanie?

Jeżeli urządzenie MIG SYNERGIA ma dodatkową funkcje wyboru rodzaju spawanej stali i jest tam możliwość wyboru aluminium - to tak, to urządzenie będzie spawać aluminium,jeżeli jednak funkcji wyboru stali nie ma dany model MIG ,to niestety to urządzenie nie jest przeznaczone do spawania aluminium tylko do stali zwykłej,stali nierdzewnej i lutospawania. Dlaczego?

Stal zwykła,stal nierdzewna i lutospawanie ma podobną zależność wielkości prądu spawania do posuwu drutu,dlatego ten sam algorytm to umożliwia.Aluminium potrzebuje przy tym samym prądzie spawania więcej drutu niż stal i stal nierdzewna ,dlatego bez dodatkowej funkcji wyboru rodzaju materiału (aluminium) w urządzeniu zastosowany jest tylko jeden algorytm i spoina w aluminium nie jest możliwa. 

Reasumując: Urządzenie MIG z synergią będzie przeznaczone do spawania aluminium jeżeli będzie miało dodatkową funkcje wyboru rodzaju materiału spawanego.             Pytanie: Co to jest funkcja “regulacji szerokości łuku czyli inaczej regulacja indukcyjności” w urządzeniu z synergią i do czego ona służy?

 Podczas spawania, szczególnie stali nierdzewnej używając tej funkcji ,możemy poszerzyć łuka spawania “rozlewając spoinę szerzej” przez co jest ładniejsza i mniej widoczna.Funkcja ta znacznie ogranicza także rozpryski na spawanym materiale , dlatego dodana do urządzenia MIG z synergią jest ważna dla klientów ,którzy spawają stal niedzewną a nie stać ich na urządzenie z funkcją PULS!!!            Pytanie: Co to jest funkcja PULS i czy warto za nią płacić? 

Funkcja PULS w urządzeniu MIG to nie dodatkowy ,niewiele kosztujący algorytm ułatwiający dobór posuw drutu do nastawionego prądu spawania, to dodatkowy,bardzo skomplikowany i kosztowny układ ingerujący w sam proces spawania czyli tworzenia spoiny.Układ ten powoduje że roztopiony drut nie “leje sie ciągle do spoiny” tylko prąd jest urywany czyli pulsuje co powoduje poprawne ułożenie spoiny a zarazem lepsze połączenie materiału.            Pytanie: Czy urządzenie MIG PULS posiada także funkcję synergii?

Każde urządzenie MIG PULS musi posiadać funkcję synergii z opcją wyboru średnicy drutu i rodzaju spawanego materiału. 
Urządzenie MIG PULS to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do spawania wszystkich rodzajów materiału przy różnych jego grubościach. Bardzo często urządzenia te, są wyposażone dodatkowo w gotowe programy ,opracowane dla spawania materiałów o konkretnych właściwościach.            Pytanie: Jakie są namacalne i widoczne korzyści z urządzenia które posiada funkcję PULS dla zwykłego spawacza?

1. Dzięki przerywanemu (pulsującemu) prądowi możemy osiągnąć niski prąd spawania na urządzeniu ,co przekłada się na mniejsze przegrzanie elementów spawanych co w praktyce przekłada się na możliwość spawania bardzo cieńkich przedmiotów. Funkcja ta w praktyce zapobiega także krzywieniu się spawanych elementów!

2. Funkcja puls zmniejsza (prawie całkowicie ) rozpryski na powierzchni spawanych elementów. Bez tej funkcji spawanie estetyczne stali nierdzewnej jest prawie niemożliwe ( ważne dla elementów które są widoczne np.balustrady,elementy reklamowe itd). 

3. Zapobiega tworzeniu się pęcherzy w środku spoiny co jest bardzo ważne w spawaniu przemysłowym (konstrukcyjnym). 

4. Spawa wszystkie rodzaje stali. 

5. Uzyskanie spoiny na materiale o grubości poniżej 1 mm jest możliwe urządzeniem MIG tylko z funkcją PULS!

W razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji!!!