Strona głównaPrzecinarki plazmowePRZECINARKA PLAZMOWA PLAZMA CUT 50A 230V 16MM

PRZECINARKA PLAZMOWA PLAZMA CUT 50A 230V 16MM

Netto: 917,89 zł
Brutto: 1 129,00 zł

Producent: POWERMAT
Waga:9.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Marka
Powermat
.
Model
PM-PCUT-50G
.
Zasilanie
230V / 50Hz
.
Napięcie jałowe
240V
.
Pobór mocy
do 4,8kVA
.
Typ
Przecinarka plazmowa
.
Rodzaj zapłonu
HF (Bezstykowy)
.
Głębokość cięcia rozdzielającego
16mm
.
Głębokość cięcia jakościowego
8mm
.
Zakres prądu cięcia
15 - 50A
.
Zakres napięć roboczych
86-100V
.
Prąd spawania cykl pracy 100%
38,5A
.
Prąd spawania cykl pracy 60%
50A
.
Znamionowy cykl pracy
60%
.
Wymagane ciśnienie powietrza
4-5bar
.
Wymagany przepływ sprężonego powietrza
ok. 100l/min
.
Klasa izolacji
H
.
Stopień ochrony
IP21S
.
Długość przewodu zasilającego
130cm
.
Waga urządzenia
8,2kg
.
Okres gwarancji
24 miesiące dla konsumentów / 12 miesięcy dla firm
.


Przecinarka plazmowa Powermat PM-PCUT-50G umożliwia przecinanie materiałów przewodzących prąd elektryczny, takich jak stale niestopowe, stopowe, szlachetne, aluminium, miedź, nikiel, czy żeliwo.

Urządzenie wykonane w technologii MOSFET, technologia ta jak żadna inna zapewnia najwyższą wydajność. W porównaniu do ilości pobranego prądu otrzymujemy ponad proporcjonalną ilość mocy. Prąd cięcia jest bardzo stabilny, co gwarantuje wysoką jakość cięcia. Dzięki technologii MOSFET urządzenie jest lekkie i kompaktowe. Umożliwia cięcie prądem o wartości do 50 amper, w 60 procentowym cyklu pracy, co pozwala na przecinanie materiałów o grubość nawet do 16mm.

Dodatkowo urzdzenie inicjuje łuk w trybie HF (Zapłon wysokiej częstotliwości) - pojęcie określa bezstykowe zainicjowanie łuku elektrycznego z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości, co umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego

Zaletą cięcia plazmą z wykorzystaniem sprężonego powietrza jest możliwość cięcia z dużą prędkością przy zachowaniu wysokiej jakości powierzchni cięcia. Możliwość cięcia bez nadpalania cienkich materiałów oraz niewielka szczelina cięcia to kolejne atuty cięcia plazmą. Nie jest wymagane zastosowanie drogiego gazu. Zastosowanie normalnego sprężonego powietrza oraz łatwa obsługa gwarantuje bezproblemowe użytkowanie na obszarach konstrukcji karoserii, zbiorników, konstrukcji stalowych, ogrzewania, klimatyzacji jak również na obszarze urządzeń sanitarnych i innych instalacji.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu uchwytowi cięcie plazmą jest dokładne i niemęczące dla operatora. Dodatkowo przewody spawalnicze połączone z uchwytem osłonięte są specjalnym oplotem chroniącym je przed czynnikami zewnętrznymi, jak również ułatwiającym ich organizację podczas pracy. Wygodny i czytelny panel sterujący urządzenia pozwala na obsługę nawet z założonymi rękawicami spawalniczymi.

Urządzenie chłodzone jest za pomocą wentylatora wysokoobrotowego. Wyłącznik termiczny odłączy urządzenie w przypadku przekroczenia dopuszczalnego cyklu pracy dla danego prądu spawania, zapobiega to przegrzaniu się przecinarki.
Klienci polecają również:
 • Półautomat spawalniczy inwertorowy MIDI MIG 220 MMA WELDMAN ZESTAW
  Szybki podgląd

  Półautomat spawalniczy inwertorowy MIDI MIG 220 MMA WELDMAN ZESTAW

 • Drut spawalniczy 5kg. 0.8mm
  Szybki podgląd

  Drut spawalniczy 5kg. 0.8mm

  Netto: 56,91 zł
  Brutto: 70,00 zł

 • Butla argon 8l
  Szybki podgląd

  Butla argon 8l

  Netto: 215,45 zł
  Brutto: 265,00 zł